Fundacja Oczami Brata

Strona główna

Najnowsze aktualności

Przejdź do - Zdjęcie%20z%20kolacji

Październik miesiącem imprez - felieton Janusza Pyrkosza

6 listopada 2017

Październik rozpoczęliśmy ponownymi zakupami, z Kubą, w Tesco przy Al. Pokoju. Tym razem pogoda nam dopisywała, a i przemieszczanie się szło nam (i to dosłownie szło) już zdecydowanie lepiej. Dwa dni później odwiedziła mnie mama i przyniosła pierniczki, które wszystkim smakowały, czego dowodem było to, że rozeszły się w mgnieniu oka. Jeszcze tego samego dnia (a bardziej wieczoru) pojechaliśmy, z jedną z asystentek – Kasią Guzikowską – na parapetówkowe zakupy. Po raz 1. w życiu uczestniczyłem w zakupach na DWA wózki. Po zakupach nie stałem przy kasie, z dwóch powodów:

1) dłuższe stanie w miejscu zdecydowanie nie służy moim nogom;

2) pozytyw jest taki, że nie musiałem – od razu – zaznać szoku cenowego. :-)

Czytaj więcej o: Październik miesiącem imprez - felieton Janusza Pyrkosza
Przejdź do - Asystenci%20Osobiści%20Osób%20z%20Niepełnosprawnością%20pracujący%20w%20Fundacji%20Oczami%20Brata

Szukamy kolejnych rąk do pracy!

1 listopada 2017

Kochani szukamy kolejnych rąk do pracy! :)

 
1. Nasza Spółdzielnia Socjalna "Jasne, że alternatywa 21" poszukuje pracowników do Klubokawiarni "Alternatywa 21" (ul. Mielczarskiego 20). Pracę oferujemy w charakterze kucharza oraz pomocy kuchennej. Wymagane jest posiadanie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz doświadczenie w dziedzinie gastronomii. 
2. Do naszego biura poszukujemy pracownika biurowego, asystenta Zarządu, sekretarki. Oczekujemy osoby komunikatywnej, zaangażowanej, znającej tematykę pracy w 3 sektorze i ekonomii społecznej. 
3. Poszukujemy również dwóch Asystentów Osobistych Osób Niepełnosprawnych do sprawowania wsparcia na rzecz podopiecznych fundacji w ramach przerwy wychnieniowej dla rodziców/opiekunów osób z niepełnosprawnością. 
 
Gwarantujemy pracę w silnym, rozwijającym się zespole. Możliwość realizacji i poczucie spełnienia. Zachęcamy do wysłania CV i listu motywacyjnego na adres: biuro@oczamibrata.pl
W razie jakichkolwiek wątpliwości można też dzwonić: 533-527-368.
.
 
Rekrutacja trwa do 10 listopada 2017 roku.
Czytaj więcej o: Szukamy kolejnych rąk do pracy!
Przejdź do - Zdjęcia%20uczestników%20Mieszkania%20Wspomaganego

Najtrudniejszy pierwszy… miesiąc - felieton Janusza Pyrkosza

29 października 2017

Większości ludzi 1. września kojarzy się z wybuchem II wojny światowej i/lub z rozpoczęciem roku szkolnego. Edukacja przechodzi mocną rewolucję, ale i dla mnie tegoroczny 1. września był rewolucyjny, wręcz przełomowy. Czekała mnie przeprowadzka do miejsca nietypowego, bo do tzw. mieszkania wspomaganego mieszczącego się przy ul. Marka Hłaski 10. Wszystko za sprawą pionierskiego – w naszym rejonie – projektu, dzięki któremu osoby niepełnosprawne, pod czujnym okiem Asystentów Osobistych Osoby Niepełnosprawnej, mogą się usamodzielniać i „odcinać pępowinę” od najbliższych. Oprócz mnie nowy etap życia zaczęli: Krzysiek Chwalba, Agnieszka Nowak-Pawłowicz i Aga Brodzińska.

 

Czytaj więcej o: Najtrudniejszy pierwszy… miesiąc - felieton Janusza Pyrkosza
Przejdź do - Goście

Wielkie otwarcie!

1 września 2017

1 września na zawsze pozostanie w pamięci naszej i naszych podopiecznych. Tego dnia udało nam się otworzyć Mieszkanie Wspomagane i Akademię Życia. Był to piękny dzień pełen wzruszeń i radości. Mimo przeciwności losu, a dzięki życzliwości wielu ludzi możemy w końcu powiedzieć: "Zaczęło się"! Trzymamy kciuki za wszystkich mieszkańców i mamy nadzieje, że to doświadczenie życiowe będą mile wspominać.

Fot. Marcin Szczygieł

Czytaj więcej o: Wielkie otwarcie!
Przejdź do - Zdjęcia%20ze%20spotkania

Spotkanie z seksuologiem - Antonim Leśniakiem

29 sierpnia 2017

Dbamy nie tylko o rozwój naszych podopiecznych, ale także ich rodziców, opiekunów, osób z ich otoczenia i naszych pracowników. Dlatego też dzięki funduszom pozyskanym z konkursu grantowego Centrum Dla Rodziny możemy realizować spotkania ze specjalistami różnych dziedzin. Pierwsze warsztaty odbyły się 29 sierpnia w Klubokawiarni Alternatywa 21 i dotyczyły seksualności osób z niepełnosprawnością. Już 12 września zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu, podczas którego będziemy rozmawiać o tym, jak zaplanować wycieczkę dla osoby z niepełnosprawnością. Więcej informacji pod linkiem: bit.ly/dzalejski

Czytaj więcej o: Spotkanie z seksuologiem - Antonim Leśniakiem
Przejdź do - Logotyp%20kongresu

III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

25 sierpnia 2017

Od 2015 r. spotykamy się na Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami, by domagać się równych praw. Gwarantuje je nam Konwencja ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami, którą Polska ratyfikowała w 2012 r. Mimo to nasze prawo do godnego i niezależnego życia ciągle nie jest realizowane. A to znacząco utrudnia nam i naszym rodzinom codzienne funkcjonowanie. Dlatego naszym tegorocznym hasłem jest „ZA NIEZALEŻNYM ŻYCIEM”.

Czytaj więcej o: III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami