CZĘSTOCHOWA-NIEPEŁNOSPRAWNYM

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Misją Fundacji Oczami Brata jest patrzenie na świat oczami osób z niepełnosprawnością, dlatego też w październiku 2015 roku fundacja jako reprezentant organizacji podpisała Partnerstwo "Częstochowa-Niepełnosprawnym", w którym obecnie przewodniczy. Celem partnerstwa jest m.in. pomoc w opracowaniu i realizacji działań związanych z polityka miasta na rzecz osób z niepełnosprawnością, w tym programu „Częstochowa Niepełnosprawnym”  dotyczącym działań na rzecz aktywizacji i integracji z osobami z niepełnosprawnością. W skład partnerstwa wchodzi Fundacja Widzialni, Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Autyzmu, Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Podaj Dalej”, Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że BUS”, Fundacja „Walczę z SM”, Fundacja Mozaika, Częstochowskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PERASADA”, Gmina Miasto Częstochowa, Stowarzyszenie Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Serce”, Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejski w Częstochowie, Stowarzyszenie Częstochowskie „Amazonki”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Częstochowie, Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, Fundacja Chrześcijańska Adullam, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Sekcja Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością, Polski Związek Emerytów i Rencistów, Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej działający przy Agencji Rozwoju Regionalnego.

Więcej o partnerach, najbliższych wydarzeniach na rzecz osób z niepełnosprawnością możne przeczytać na oficjalnej stronie Partnerstwa:

http://czestochowa-niepelnosprawnym.org/

Skład Partnerstwa w dniu podpisania

Artykuły

Przejdź do - II Paraolimpiada fotograficzno-plastyczna

II Paraolimpiada fotograficzno-plastyczna

18 grudnia 2017

Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa w Częstochowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w „II Paraolimpiadzie fotograficzno-plastycznej”.

W ramach paraolimpiady przewidziane są dwa konkursy – fotograficzny i plastyczny. Konkursy skierowane są do uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczących się we wszystkich typach szkół.

 

Czytaj więcej o: II Paraolimpiada fotograficzno-plastyczna
Przejdź do - III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

25 sierpnia 2017

Od 2015 r. spotykamy się na Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami, by domagać się równych praw. Gwarantuje je nam Konwencja ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami, którą Polska ratyfikowała w 2012 r. Mimo to nasze prawo do godnego i niezależnego życia ciągle nie jest realizowane. A to znacząco utrudnia nam i naszym rodzinom codzienne funkcjonowanie. Dlatego naszym tegorocznym hasłem jest „ZA NIEZALEŻNYM ŻYCIEM”.

Czytaj więcej o: III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

Częstochowski Everest

25 maja 2017

Druga edycja Częstochowskiego Everestu za nami. Film z tego wydarzenia nie jest wstanie oddać wszystkich emocji i radości, które nam towarzyszyły, ale wierzymy, że Wam się spodoba!

Przejdź do - Tydzień życia z niepełnosprawnością

Tydzień życia z niepełnosprawnością

17 maja 2017

Już 19 maja rozpoczyna się druga edycja Tygodnia Życia z Niepełnosprawnością. Partnerstwo Częstochowa na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością wraz VIII LOS po raz kolejny zaplanowały szereg interesujących wydarzeń. Zapraszamy!

Czytaj więcej o: Tydzień życia z niepełnosprawnością
Przejdź do - Partnerstwo Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Częstochowa-Niepełnosprawnym

Partnerstwo Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Częstochowa-Niepełnosprawnym

17 maja 2017
Na terenie miasta Częstochowy działa Partnerstwo Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Częstochowa-Niepełnosprawnym. Jest to platforma współpracy 14 organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych, których celem jest pomoc w opracowaniu i realizacji działań związanych z lokalną polityką społeczną na rzecz osób z niepełnosprawnością, m.in. działań na rzecz aktywizacji i integracji osób z niepełnosprawnością.

 

Czytaj więcej o: Partnerstwo Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Częstochowa-Niepełnosprawnym

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-16
Data publikacji:2016-01-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:11374