ORGANIZOWANIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ W DZIELNICY ZAWODZIE-DĄBIE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Od 1 lutego 2016r. Fundacja Oczami Brata realizuje projekt „Organizowanie Społeczności Lokalnej w dzielnicy Zawodzie-Dąbie”, Zadanie wchodzi w skład projektu pn.: „Zmieniając dziś, projektujesz lepsze jutro” współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Czym jest Organizowanie Społeczności Lokalnej?

Stworzony na początku lat 90. model, w którym pomoc społeczna koncentruje się głównie na finansowym wsparciu osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej nie daje zadowalających rezultatów. Aby pomoc społeczna mogła być skuteczna musi aktywizować mieszkańców, zachęcać ich do tego, by nauczyli się brać swoje sprawy w swoje ręce – by „chciało im się chcieć”. Oczywiście nie oznacza to rezygnacji z finansowego wsparcia osób i grup, które tego potrzebują. Ale pomoc społeczna powinna równolegle prowadzić działania aktywizujące i usamodzielniające, pomagające osobom wykluczonym na nowo włączyć się do życia społecznego. Temu właśnie ma służyć Organizowanie Społeczności Lokalnej.
Realizując projekt pragniemy odpowiadać na realne potrzeby mieszkańców dzielnicy Zawodzie-Dąbie oraz podopiecznych placówek i instytucji działających na terenie dzielnicy. 

W ramach projektu zaplanowano działania animacyjne, informacyjne, diagnostyczne, integracyjne, środowiskowe oraz edukacyjne. Dodatkowym efektem ma być powołanie do życia i aktywne działanie Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej dzielnicy Zawodzie-Dąbie. W ramach zadania powstało również Biuro Organizowania Społeczności Lokalnej dzielnicy Zawodzie-Dąbie, które mieści się przy ul. Legionów 50A (budynek Budżetowego Zakładu Samorządowego Centrum Integracji Społecznej).

Jeśli jesteś mieszkańcem dzielnicy, działaczem społecznym, reprezentantem instytucji i chcesz się włączyć w działania śmiało napisz do naszej animatorki lokalnej na adres: m.serwiak@oczamibrata.pl lub zadzwoń pod numer: 537-922-185. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Pamiętaj, że działamy w myśl zasady, iż 1+1=3. Razem możemy więcej!

 

Artykuły

Przejdź do - Wybór współpracowników w projekcie "Organizowanie Społeczności Lokalnej dzielnicy Zawodzie-Dąbie"

Wybór współpracowników w projekcie "Organizowanie Społeczności Lokalnej dzielnicy Zawodzie-Dąbie"

31 lipca 2017

W związku z przeprowadzeniem konkursu na współpracowników Fundacji Oczami Brata w projekcie "Organizowanie Społeczności Lokalnej dzielnicy Zawodzie-Dąbie" informujemy, iż na stanowisko Animator Lokalny wybrano dwóch kandydatów: Pana Bartosza Karczewskiego oraz Pana Konrada Flisa. Szczegółowe informacje znajdują się w protokole. 

Przejdź do - Fundacja Oczami Brata poszukuje współpracowników

Fundacja Oczami Brata poszukuje współpracowników

3 lipca 2017

W ramach zadania publicznego pn.: „Organizowanie Społeczności Lokalnej w dzielnicy Zawodzie-Dąbie”, poszukujemy współpracowników na stanowisko: Animator Lokalny

Czytaj więcej o: Fundacja Oczami Brata poszukuje współpracowników
Przejdź do - Ferie w OSL!

Ferie w OSL!

1 lutego 2017

W tym roku odbyły się ferie w ramach Organizowania Społeczności Lokalnej w dzielnicy Zawodzie - Dąbie. Codziennie przygotowane atrakcje urozmaiciły  czas wolny tym dzieciom, które nigdzie nie wyjechały. Między innymi odbyły się warsztaty plastyczne, gra w piłkarzyki i tenisa stołowego, wieczorki filmowe itd. Bawiliśmy się wszyscy wyśmienicie i mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze fajniej i zobaczymy się jeszcze na innych działaniach do tego czasu. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z dzielnicy Zawodzie – Dąbie na „Pogotowie lekcyjne” i „Rynek Kreatywnych Działań”.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-15
Data publikacji:2016-06-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Paulina Ziembacz
Liczba odwiedzin:4814