Ulica ta przez liczne bójki, napady, przestępstwa została nazwana ulicą „cudów”. Dziś mieści się przy niej m.in. Klubokawiarnia Alternatywa 21, w której pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Dlatego też zależy nam na tym, aby maksymalnie poprawić i w dobrym świetle przedstawić ulicę Mielczarskiego.
W jaki sposób? Przez zespół działań urbanistycznych, planistycznych, koordynacyjnych, których celem będzie społeczne, architektoniczne, planistyczne i ekonomiczne korzystne przekształcenie tego obszaru. Razem z naszymi partnerami planujemy ukwiecenie okolicznych balkonów, zamontowanie donic z kwiatami, montaż instalacji elektrycznej/rzeźb/etc, pomiędzy kamienicami oraz powstanie muralu. Pragniemy doprowadzić do takiej rzeczywistości, kiedy ulica Mielczarskiego będzie tętniła życiem i oprócz poprawy małej architektury, mieszkańcy miasta będą mogli bezpiecznie przebywać i bawić się np. podczas Alternatywnego Festiwalu Ulicy Mielczarskiego.
Zachęcamy wszystkie osoby do kontaktu i współdziałania w tej materii pod adresem: biuro@oczamibrata.pl
Zadania podejmowane w ramach rewitalizacji ulicy Mielczarskiego finansowane są wyłącznie z budżetu fundacji oraz Spółdzielni Socjalnej „Jasne, że alternatywa 21”.