Spotkanie z Anetą "Lwicą" Zalejską i Maciejem "Świętym" Jankowskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

29 listopada 2017

Mamy przyjemność zaprezentować nagranie spotkania z Aneta Zalejska i Maciej "Święty" Jankowski, z którymi rozmawialiśmy o (nie)wolnej muzyce. Czemu nie ma rzeczy niemożliwych? Czy człowiek może się zmienić? Czy stereotypy to fakty, czy może bajki, które powtarzane były tak często, że ludzie zaczęli je traktować jak fakty? Czy słuchać serca, czy rozumu? Na te i wiele innych pytań staramy się opowiedzieć na przykładzie ich życia i historii zespołu PARAGRAF 64

Aneta Lwica Zalejska: pełna niecodziennych pasji częstochowska fotograf. Adeptka wielu warsztatów fotograficznych, a w szczególności ważnych korekt warsztatowych pod opieką jednego z największych polskich fotografów muzycznych Marka Karewicza oraz warsztatach z oprawy i przygotowania zdjęć do wystaw, a także warsztatach introligatorskich u Tomasza Fularskiego. Bywalczyni festiwali muzycznych, ale i aktywna animatorka działań muzycznych środowiska częstochowskiego. Od trzech lat manager zespołu PARAGRAF 64 oraz od roku prowodyr i założycielka zespołu „Maciej Święty Jankowski i przyjaciele". W tym przypadku sprzęt fotograficzny potraktowała jako narzędzie umożliwiające jej spełnienie się w roli nie tylko fotografa, ale i manager obu składów. Aneta często przekazuje w fotografiach uderzające opowieści o ludziach tworzących i wykonujących muzykę żywą, pełną emocji, nieujarzmioną, muzykę, która unosi na szczyty, a tutaj sama stała się inspiracją muzyczną i motorem do działań otaczających ją muzyków.

Maciej Święty Jankowski: twórca tekstów, wokalista, kompozytor i gitarzysta. Lider zespołu PARAGRAF 64, główny twórca płyty pt. „Mój Anioł Stróż”, nagranej w studio Adama Celińskiego RADIOAKTYWNI, której producentem muzycznym jest wybitny muzyk Janusz YANINA Iwański. Osiągnięciami zespołu były udziały w licznych festiwalach, między innymi „34 Piknik Counrty&Folk” w Mrągowie czy Moto Piknik Panther MC Poland oraz zajęcie I miejsca podczas Przeglądu Sztuki Więziennej w Wojkowicach „Blues zza krat”, I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Więziennej „Dzięki Wolności”, I miejsce podczas XXV Przeglądu Sztuki Więziennej w Sztumie. Muzyka towarzyszyła Maciejowi od wczesnego dzieciństwa. Pierwszy zespół "SDR" współtworzył już w wieku szkolnym, gdzie grał na gitarze basowej. Późniejsze koleje losu odsunęły go zupełnie od pisania i tworzenia muzyki. Po wielu latach ponownie sięgnął po gitarę, by wyrażać swoje uczucia. Jego przekaz zbudowany na trudnych doświadczeniach, pełen jest szczerości i nieznającej kompromisów prawdy. Słuchając jego muzyki trudno pozostać obojętnym. Jego celem, bez względu na miejsce, w jakim się obecnie znajduje, jest dążenie do rozwoju muzycznego i dzielenie się efektami swojej twórczości z szerokim gronem słuchaczy. W roku 2016 rozpoczął swoją karierę muzyczną dwutorowo. Poza rockowym brzmieniem, z jakiego jest znany, odnalazł się i szalenie rozwinął w poezji śpiewanej, zakładając z częstochowskimi muzykami zespół „Maciej Święty Jankowski i przyjaciele". Dokładnie 6 października 2017 r. Na rynku ukazała się pierwsza płyta „BLIZNY PO SKRZYDŁACH". Ten projekt muzyczny jest bardzo osobisty i przekazuje odbiorcom zupełnie inną stronę człowieka, tę cieplejszą, głębszą, pełną miłości, którą Maciej Jankowski napotkał na drodze życia. Wraz ze swoją partnerką, zapraszają słuchaczy do swojego prywatnego i intymnego świata. To ona była dla niego inspiracją, zapalnikiem i prowokatorką do nagrania oraz realizacji marzeń. Efekt tego dzieła można usłyszeć i doświadczyć osobiście zanurzając się w dźwiękach i słowach utworów.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-11-29
Data publikacji:2017-11-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2596