AKTYWNI NIEPEŁNOSPRAWNI W CZĘSTOCHOWIE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Celem projektu jest szeroko pojęta aktywizacja osób z niepełnosprawnością, nieaktywnych zawodowo i społecznie, które ze względu na rodzaj niepełnosprawności i zagrożenie niesamodzielnością, wymagają wsparcia w zakresie nie tylko podstawowego funkcjonowania, ale także działań na rzecz integracji i reintegracji społecznej oraz zawodowej. Wsparciem objęte zostaną osoby z niepełnosprawnością i osoby z otoczenia osób z niepełnosprawnością, zamieszkujące subregion północy województwa śląskiego w okresie 1.09.2017-31.12.2018. Projekt zakłada kompleksowe formy usług społeczno-zawodowych na bazie indywidualnej ścieżki wsparcia dla 30 osób z niepełnosprawnością (17 kobiet, 13 mężczyzn) i 20 osób z otoczenia osób z niepełnosprawnością (15 kobiet, 5 mżczyzn), z możliwością skorzystania z mieszkalnictwa wspomaganego, rehabilitacji społecznej, wsparcia psychologa, wsparcia coacha.

Działania projektu skierowane zostaną na usamodzielnienie się, rozwój i podniesienie kwalifikacji zawodowych co najmniej 17 uczestników projektu (10 kobiet, 7 mężczyzn), zmotywowanie ich do poszukiwania pracy i w konsekwencji podjęcia zatrudnienia przez co najmniej 7 uczestników projektu (4 kobiety, 3 mężczyzn).
 
Efektem spersonalizowanego wsparcia i wysokiej jakości usług społecznych w projekcie, będzie faktyczny wzrost aktywności społeczno-zawodowej uczestników projektu, zmotywowanie ich do poszukiwania pracy i w konsekwencji podjęcia zatrudnienia przez co najmniej 11 uczestników projektu. 
 
Wartość projektu: 1 055 855,23 zł
Wkład funduszy Europejskich: 981 945, 36 zł
 
Projekt pn. „Aktywni niepełnosprawni w Częstochowie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, nr umowy UDA-RPSL.09.02.02-24-0595/16-00

Kontakt w sprawie projektu:

Biuro Fundacji Oczami Brata

ul. Żużlowa 4, 42-200 Częstochowa

tel. 533-527- 368

E-mail: biuro@oczamibrata.pl

 

Artykuły

Różnorodny listopad…

18 grudnia 2018

1 listopada to oczywiście Święto Zmarłych znane również jako Dzień Wszystkich Świętych. Wspominamy naszych bliskich i odwiedzamy ich groby. Warto jednak o tych osobach pamiętać każdego dnia (a na pewno częściej niż tylko jeden dzień w roku).

Czytaj więcej o: Różnorodny listopad…

Październik wypełniony sztuką

9 listopada 2018

Październik 2018 roku rozpoczęliśmy kolejnymi zajęciami Teatru Oczami Brata. Była to kolejna odsłona przygotowań do tegorocznej edycji „Maskarady”, o której nieco później. Natomiast 3 października ruszyła III odsłona projektu pn. „Festiwal MocART”. Jego organizatorem jest częstochowskie Stowarzyszenie „Perasada”

Czytaj więcej o: Październik wypełniony sztuką

I stuknął roczek…

9 października 2018

Dokładnie rok temu – 1 września 2017 roku – rozpoczęła się nasza przygoda i zarazem droga do samodzielności w ramach projektu realizowanego przez Fundację Oczami Brata i przez Urząd Miasta Częstochowy. Otwarte zostały dwa mieszkania – Mieszkanie Wspomagane przy ul. Marka Hłaski 10 (jestem jednym z jego mieszkańców) i Akademia Życia przy ul. Kilińskiego.

Czytaj więcej o: I stuknął roczek…

Sierpniowe rewolucje i rozrywki

9 października 2018

1 sierpnia razem z naszym współmieszkańcem – Konradem – udowodniliśmy, że danie w pełni wegetariańskie (bezmięsne leczo) może być równie smaczne i pożywne, co potrawa mięsna. Wszyscy nieźle się zajadaliśmy.

Czytaj więcej o: Sierpniowe rewolucje i rozrywki

Lipcowe przygody

13 sierpnia 2018

Początek lipca przyniósł nam małą odmianę – dzienną zmianę miała u nas Marta, czyli Asystentka z Akademii Życia. Gotowaliśmy z nią rosół, a jako że była to niedziela to nie mogło być inaczej. Na deser, z pomocą Marty, upiekłem ciasto jogurtowe z jagodami. Mniam, mniam… Innym razem – z niewielką pomocą Asystenta Maćka – nasza ekipa przyrządziła naprawdę dobrą chińszczyznę.

Czytaj więcej o: Lipcowe przygody

Pożegnań czas...

5 lipca 2018

Jak śpiewała Majka Jeżowska, wszystkie dzieci nasze są, dlatego Dzień Dziecka uczciliśmy wypadem do kina na film „Bella i Sebastian 3” – trzeba przyznać, że jak na film familijny, historia wyjątkowej psiej miłości została zekranizowana naprawdę dobrze. Po seansie odwiedziliśmy nowe mieszkanki Akademii Życia – Ewę, Magdę, Dominikę i Anię, które poczęstowały nas pysznym, domowym ciastem.

 

Czytaj więcej o: Pożegnań czas...

Półmetkowy Maj

13 czerwca 2018

Pierwszy dzień maja to nie tylko Święto Pracy, ale i mój debiut w zupełnie samodzielnym przygotowaniu racuchów i to w 2. wersjach – tradycyjnej, pszenicznej i ze względu na mnie – bezglutenowej. Wszyscy się zajadali i wychwalali, więc zakładam, że było smacznie. Dzień później przygotowałem prostą, acz smakowitą, kolację – pastę z makreli, z dodatkiem jajka na twardo, ogórka konserwowego i cebuli. A kilka dni później, moja mama, rozpieściła nas domowymi, chrupiącymi rogalami.

Czytaj więcej o: Półmetkowy Maj

Kwiecień - plecień...

13 czerwca 2018

Kwiecień rozpocząłem od obchodów Światowego Dnia Autyzmu, który miał miejsce 4 kwietnia. Wszyscy zapaliliśmy się na niebiesko… Na Placu Biegańskiego wystąpiło wiele muzycznych gwiazd, na czele z tą największą – mowa o wokaliście Mesajah.

Czytaj więcej o: Kwiecień - plecień...

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-01-26
Data publikacji:2017-01-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Bartosz Karczewski
Liczba odwiedzin:12391