AKTYWNI NIEPEŁNOSPRAWNI W CZĘSTOCHOWIE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Celem projektu jest szeroko pojęta aktywizacja osób z niepełnosprawnością, nieaktywnych zawodowo i społecznie, które ze względu na rodzaj niepełnosprawności i zagrożenie niesamodzielnością, wymagają wsparcia w zakresie nie tylko podstawowego funkcjonowania, ale także działań na rzecz integracji i reintegracji społecznej oraz zawodowej. Wsparciem objęte zostaną osoby z niepełnosprawnością i osoby z otoczenia osób z niepełnosprawnością, zamieszkujące subregion północy województwa śląskiego w okresie 1.09.2017-31.12.2018. Projekt zakłada kompleksowe formy usług społeczno-zawodowych na bazie indywidualnej ścieżki wsparcia dla 30 osób z niepełnosprawnością (17 kobiet, 13 mężczyzn) i 20 osób z otoczenia osób z niepełnosprawnością (15 kobiet, 5 mżczyzn), z możliwością skorzystania z mieszkalnictwa wspomaganego, rehabilitacji społecznej, wsparcia psychologa, wsparcia coacha.

Działania projektu skierowane zostaną na usamodzielnienie się, rozwój i podniesienie kwalifikacji zawodowych co najmniej 17 uczestników projektu (10 kobiet, 7 mężczyzn), zmotywowanie ich do poszukiwania pracy i w konsekwencji podjęcia zatrudnienia przez co najmniej 7 uczestników projektu (4 kobiety, 3 mężczyzn).
 
Efektem spersonalizowanego wsparcia i wysokiej jakości usług społecznych w projekcie, będzie faktyczny wzrost aktywności społeczno-zawodowej uczestników projektu, zmotywowanie ich do poszukiwania pracy i w konsekwencji podjęcia zatrudnienia przez co najmniej 11 uczestników projektu. 
 
Wartość projektu: 1 055 855,23 zł
Wkład funduszy Europejskich: 981 945, 36 zł
 
Projekt pn. „Aktywni niepełnosprawni w Częstochowie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, nr umowy UDA-RPSL.09.02.02-24-0595/16-00

Kontakt w sprawie projektu:

Biuro Fundacji Oczami Brata

ul. Żużlowa 4, 42-200 Częstochowa

tel. 533-527- 368

E-mail: biuro@oczamibrata.pl

 

Artykuły

Półmetkowy Maj

13 czerwca 2018

Pierwszy dzień maja to nie tylko Święto Pracy, ale i mój debiut w zupełnie samodzielnym przygotowaniu racuchów i to w 2. wersjach – tradycyjnej, pszenicznej i ze względu na mnie – bezglutenowej. Wszyscy się zajadali i wychwalali, więc zakładam, że było smacznie. Dzień później przygotowałem prostą, acz smakowitą, kolację – pastę z makreli, z dodatkiem jajka na twardo, ogórka konserwowego i cebuli. A kilka dni później, moja mama, rozpieściła nas domowymi, chrupiącymi rogalami.

Czytaj więcej o: Półmetkowy Maj

Kwiecień - plecień...

13 czerwca 2018

Kwiecień rozpocząłem od obchodów Światowego Dnia Autyzmu, który miał miejsce 4 kwietnia. Wszyscy zapaliliśmy się na niebiesko… Na Placu Biegańskiego wystąpiło wiele muzycznych gwiazd, na czele z tą największą – mowa o wokaliście Mesajah.

Czytaj więcej o: Kwiecień - plecień...
Przejdź do - W marcu jak w garncu…

W marcu jak w garncu…

23 kwietnia 2018

Razem z moim współlokatorem – Krzysztofem– marzec rozpoczęliśmy ambitnie i od wysokich lotów, bo od warsztatów z filmem psychologicznym w roli głównej, poprowadzonych przez Elizę. Naprawdę warto obejrzeć dokument pt. „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”. Wciska w fotel i/lub wywołuje ciarki na plecach…

3 marca, w ramach bonu aktywizującego, wybrałem się razem z Izą do filharmonii, na występ Kabaretu Skeczów Męczących. Panowie zaprezentowali niezwykle zabawny program
z okazji 15-lecia istnienia formacji. Ujrzeliśmy – w zdecydowanej większości – premierowe skecze. Po zakończonym show nadeszło 5 minut dla fotoreporterów – i Izie (której dziękuję za transport, bezbalkonikową asystę i miłe towarzystwo) i mnie udało się załapać na pamiątkowe zdjęcie.

Czytaj więcej o: W marcu jak w garncu…
Przejdź do - Rekrutacja na stanowisko asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej

Rekrutacja na stanowisko asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej

21 marca 2018

Rozpoczynamy kolejny nabór na asystentów osobistych osób niepełnosprawnych! Poszukujemy ludzi z pasją i chęcią do pracy, zaangażowanych w wolontariat i działania na rzecz innych! 

Czytaj więcej o: Rekrutacja na stanowisko asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej
Przejdź do - Luty pełen miłości, słodkości i odwiedzin…

Luty pełen miłości, słodkości i odwiedzin…

13 marca 2018

            Na początku miesiąca razem z Asystentką Katarzyną, odwiedziliśmy jedną z częstochowskich restauracji, w której serwowane są dania kuchni staropolskiej. Ciekawe i różnorodne tematy okrasiliśmy pysznym jedzeniem.

            7 lutego to była zdecydowanie najwyższa pora, by zabrać się za intensywne przygotowania do Tłustego Czwartku, który w tym roku przypadł na 8 lutego. Zakasałem rękawy, i od późnego popołudnia do późnego wieczoru, robiłem (1. raz w życiu, kolejny 1. raz…) domowe faworki. W pieczeniu i w tym, by faworki nie były gotowe na… Walentynki pomagała mi wspomniana, przed chwilą, Katarzyna.

Czytaj więcej o: Luty pełen miłości, słodkości i odwiedzin…
Przejdź do - Grudniowy ćwierćmetek

Grudniowy ćwierćmetek

7 stycznia 2018

Pomiędzy startem a metą jest półmetek, a my – w mieszkaniu wspomaganym – pomiędzy tym wszystkim mamy… ćwierćmetek. Z końcem grudnia minęła dokładnie ćwierć naszego pobytu. Grudzień i przełom roku to dobry czas na podsumowania, dlatego nie tylko dowiecie się, co wydarzyło się u nas w grudniu, ale i nieco podsumujemy nasze pierwsze 4 miesiące na Hłaski.

Czytaj więcej o: Grudniowy ćwierćmetek
Przejdź do - Nostalgiczno-rozrywkowy listopad

Nostalgiczno-rozrywkowy listopad

8 grudnia 2017

Początek listopada to zawsze, dla wszystkich, trudny okres – 1. listopada obchodzimy Wszystkich Świętych, a dzień później – mamy Zaduszki. Z jednej strony to smutny czas, bo nie ma już z nami naszych bliskich, ale z drugiej, pamięć o nich pozostaje wiecznie żywa.

Czytaj więcej o: Nostalgiczno-rozrywkowy listopad
Przejdź do - Październik miesiącem imprez - felieton Janusza Pyrkosza

Październik miesiącem imprez - felieton Janusza Pyrkosza

6 listopada 2017

Październik rozpoczęliśmy ponownymi zakupami, z Kubą, w Tesco przy Al. Pokoju. Tym razem pogoda nam dopisywała, a i przemieszczanie się szło nam (i to dosłownie szło) już zdecydowanie lepiej. Dwa dni później odwiedziła mnie mama i przyniosła pierniczki, które wszystkim smakowały, czego dowodem było to, że rozeszły się w mgnieniu oka. Jeszcze tego samego dnia (a bardziej wieczoru) pojechaliśmy, z jedną z asystentek – Kasią Guzikowską – na parapetówkowe zakupy. Po raz 1. w życiu uczestniczyłem w zakupach na DWA wózki. Po zakupach nie stałem przy kasie, z dwóch powodów:

1) dłuższe stanie w miejscu zdecydowanie nie służy moim nogom;

2) pozytyw jest taki, że nie musiałem – od razu – zaznać szoku cenowego. :-)

Czytaj więcej o: Październik miesiącem imprez - felieton Janusza Pyrkosza

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-01-26
Data publikacji:2017-01-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Bartosz Karczewski
Liczba odwiedzin:3748