AKTYWNI NIEPEŁNOSPRAWNI W CZĘSTOCHOWIE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Celem projektu jest szeroko pojęta aktywizacja osób z niepełnosprawnością, nieaktywnych zawodowo i społecznie, które ze względu na rodzaj niepełnosprawności i zagrożenie niesamodzielnością, wymagają wsparcia w zakresie nie tylko podstawowego funkcjonowania, ale także działań na rzecz integracji i reintegracji społecznej oraz zawodowej. Wsparciem objęte zostaną osoby z niepełnosprawnością i osoby z otoczenia osób z niepełnosprawnością, zamieszkujące subregion północy województwa śląskiego w okresie 1.09.2017-31.12.2018. Projekt zakłada kompleksowe formy usług społeczno-zawodowych na bazie indywidualnej ścieżki wsparcia dla 30 osób z niepełnosprawnością (17 kobiet, 13 mężczyzn) i 20 osób z otoczenia osób z niepełnosprawnością (15 kobiet, 5 mżczyzn), z możliwością skorzystania z mieszkalnictwa wspomaganego, rehabilitacji społecznej, wsparcia psychologa, wsparcia coacha.

Działania projektu skierowane zostaną na usamodzielnienie się, rozwój i podniesienie kwalifikacji zawodowych co najmniej 17 uczestników projektu (10 kobiet, 7 mężczyzn), zmotywowanie ich do poszukiwania pracy i w konsekwencji podjęcia zatrudnienia przez co najmniej 7 uczestników projektu (4 kobiety, 3 mężczyzn).
 
Efektem spersonalizowanego wsparcia i wysokiej jakości usług społecznych w projekcie, będzie faktyczny wzrost aktywności społeczno-zawodowej uczestników projektu, zmotywowanie ich do poszukiwania pracy i w konsekwencji podjęcia zatrudnienia przez co najmniej 11 uczestników projektu. 
 
Wartość projektu: 1 055 855,23 zł
Wkład funduszy Europejskich: 981 945, 36 zł
 
Projekt pn. „Aktywni niepełnosprawni w Częstochowie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, nr umowy UDA-RPSL.09.02.02-24-0595/16-00

Kontakt w sprawie projektu:

Biuro Fundacji Oczami Brata

ul. Żużlowa 4, 42-200 Częstochowa

tel. 533-527- 368

E-mail: biuro@oczamibrata.pl

 

Artykuły

Przejdź do - Październik miesiącem imprez - felieton Janusza Pyrkosza

Październik miesiącem imprez - felieton Janusza Pyrkosza

6 listopada 2017

Październik rozpoczęliśmy ponownymi zakupami, z Kubą, w Tesco przy Al. Pokoju. Tym razem pogoda nam dopisywała, a i przemieszczanie się szło nam (i to dosłownie szło) już zdecydowanie lepiej. Dwa dni później odwiedziła mnie mama i przyniosła pierniczki, które wszystkim smakowały, czego dowodem było to, że rozeszły się w mgnieniu oka. Jeszcze tego samego dnia (a bardziej wieczoru) pojechaliśmy, z jedną z asystentek – Kasią Guzikowską – na parapetówkowe zakupy. Po raz 1. w życiu uczestniczyłem w zakupach na DWA wózki. Po zakupach nie stałem przy kasie, z dwóch powodów:

1) dłuższe stanie w miejscu zdecydowanie nie służy moim nogom;

2) pozytyw jest taki, że nie musiałem – od razu – zaznać szoku cenowego. :-)

Czytaj więcej o: Październik miesiącem imprez - felieton Janusza Pyrkosza
Przejdź do - Najtrudniejszy pierwszy… miesiąc - felieton Janusza Pyrkosza

Najtrudniejszy pierwszy… miesiąc - felieton Janusza Pyrkosza

29 października 2017

Większości ludzi 1. września kojarzy się z wybuchem II wojny światowej i/lub z rozpoczęciem roku szkolnego. Edukacja przechodzi mocną rewolucję, ale i dla mnie tegoroczny 1. września był rewolucyjny, wręcz przełomowy. Czekała mnie przeprowadzka do miejsca nietypowego, bo do tzw. mieszkania wspomaganego mieszczącego się przy ul. Marka Hłaski 10. Wszystko za sprawą pionierskiego – w naszym rejonie – projektu, dzięki któremu osoby niepełnosprawne, pod czujnym okiem Asystentów Osobistych Osoby Niepełnosprawnej, mogą się usamodzielniać i „odcinać pępowinę” od najbliższych. Oprócz mnie nowy etap życia zaczęli: Krzysiek Chwalba, Agnieszka Nowak-Pawłowicz i Aga Brodzińska.

 

Czytaj więcej o: Najtrudniejszy pierwszy… miesiąc - felieton Janusza Pyrkosza
Przejdź do - Wielkie otwarcie!

Wielkie otwarcie!

1 września 2017

1 września na zawsze pozostanie w pamięci naszej i naszych podopiecznych. Tego dnia udało nam się otworzyć Mieszkanie Wspomagane i Akademię Życia. Był to piękny dzień pełen wzruszeń i radości. Mimo przeciwności losu, a dzięki życzliwości wielu ludzi możemy w końcu powiedzieć: "Zaczęło się"! Trzymamy kciuki za wszystkich mieszkańców i mamy nadzieje, że to doświadczenie życiowe będą mile wspominać.

Fot. Marcin Szczygieł

Przejdź do - Dostawa całodziennego wyżywienia, zapytanie ofertowe 2.RDP.FOB.2017

Dostawa całodziennego wyżywienia, zapytanie ofertowe 2.RDP.FOB.2017

1 kwietnia 2017

Zapytanie ofertowe nr 2/RDP/FOB/2017 w ramach Projektu „Aktywni niepełnosprawni w Częstochowie” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego dla osi priorytetowej: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne dla poddziałania: 9.2.2. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych - RIT

Czytaj więcej o: Dostawa całodziennego wyżywienia, zapytanie ofertowe 2.RDP.FOB.2017
Przejdź do - Ruszyła rekrutacja do projektu "Aktywni niepełnosprawni w Częstochowie"

Ruszyła rekrutacja do projektu "Aktywni niepełnosprawni w Częstochowie"

27 marca 2017

Ruszyła rekrutacja do projektu "Aktywni niepełnosprawni w Częstochowie"! Zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące teren miasta Częstochowa oraz rodziców i opiekunów do wzięcia udziału w innowacyjnym projekcie realizowanym przez Gminę Miasto Częstochowa oraz Fundację Oczami Brata. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.  Oś priorytetowa IX - Włączenie społeczne, działanie 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, 9.2.2 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – RIT. 

Czytaj więcej o: Ruszyła rekrutacja do projektu "Aktywni niepełnosprawni w Częstochowie"
Przejdź do - Nabór kadry projektowej, zapytanie ofertowe 1.RDP.FOB.2017

Nabór kadry projektowej, zapytanie ofertowe 1.RDP.FOB.2017

27 marca 2017

 

Asystenci Osób Niepełnosprawnych

Zapytanie ofertowe nr 1/RDP/FOB/2017 w ramach Projektu „Aktywni niepełnosprawni w Częstochowie” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego dla osi priorytetowej: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne dla poddziałania: 9.2.2. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych - RIT

Czytaj więcej o: Nabór kadry projektowej, zapytanie ofertowe 1.RDP.FOB.2017

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-01-26
Data publikacji:2017-01-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Bartosz Karczewski
Liczba odwiedzin:2011